POMAGAMY CI BYĆ W KONTROLI

Chociaż większość osób uważa wizytę w Shipleys za zabawną i towarzyską formę spędzania czasu, mała mniejszość odkrywa, że granie na automatach do gier lub w bingo może stać się problemem.

Wielu klientów nawet nie postrzega bingo jako hazardu; jednakże hazard może wpływać na ludzi, a niektórzy są bardziej podatni niż inni, tak samo jak mogą być w przypadku alkoholu i innych narkotyków.

W Shipleys traktujemy poważnie problem hazardu. Ponadto ponosimy odpowiedzialność za ochronę naszych klientów, zapewniając bezpieczne i odpowiedzialne środowisko w naszych obiektach oraz zobowiązując się do udzielania wsparcia tym, którzy mają trudności z kontrolowaniem swojego hazardu.

Ten przewodnik jest skierowany DO WSZYSTKICH klientów, oferując przydatne informacje i wskazówki, które pomogą wszystkim grać odpowiedzialnie, unikać problemów i Zachować To w zabawie.

Jednakże jednocześnie oferuje również praktyczną pomoc i porady dla tych, którzy mogą mieć trudności z kontrolowaniem swojego hazardu.

Znajdziesz tutaj informacje na temat dobrowolnej samo-wykluczenia się na poziomie krajowym z klubów bingo na terenie Wielkiej Brytanii oraz AGC (Automatów do Gier) w Wielkiej Brytanii. Również informacje o tym, gdzie znaleźć bardziej specjalistyczną pomoc, jeśli jest to potrzebne, od wiodących agencji wsparcia, takich jak GamCare.

JAK MOŻEMY CI POMÓC, ABY ZABAWA BYŁA ZACHOWANA?

Jak możemy Ci pomóc…

Mogą być pewny, że chcemy tylko tego, co najlepsze dla naszych klientów, i zapewnimy pomoc i wsparcie, aby pomóc Ci zachować kontrolę nad swoim hazardem, poprzez:

Porady…
Upewnienie się, że nasz personel jest odpowiednio przeszkolony, aby móc doradzać klientom, jak uzyskać pomoc.
Zwróć się do jednego z naszych pracowników, aby zobaczyć nasz test samooceny, który pomoże Ci zidentyfikować, czy masz problem z hazardem.

Samo-wykluczenie…
Oferowanie opcji dobrowolnego wykluczenia się na poziomie krajowym ze wszystkich klubów bingo w Wielkiej Brytanii oraz wykluczenie się z salonów gier na ulicy (AGC). Program uniemożliwia kolejne wizyty przez co najmniej 6 miesięcy. Możesz łatwo zapisać się do krajowego programu, rozmawiając z jednym z naszych kierowników. Alternatywnie, możesz wykluczyć się na poziomie krajowym, postępując zgodnie z procesem opisanym na stronie internetowej Stowarzyszenia Bingo – www.bingo-association.co.uk
Udostępnianie informacji na temat sposobów zapobiegania i kontroli problemów związanych z hazardem.
Ścisła współpraca z organizacjami charytatywnymi i grupami wsparcia, które udzielają pomocy osobom mającym problemy z hazardem.

Ustawianie limitów…
Porozmawiaj z jednym z naszych pracowników, aby dowiedzieć się, które maszyny oferują Ci opcję ustawienia limitów na czas lub pieniądze, które chcesz wydać podczas grania w naszych obiektach.

JAK MOGĘ UZYSKAĆ POMOC?

Jeśli uważasz, że twoje hazardowanie może wymykać się spod kontroli, zadaj sobie następujące pytania…

 • Czy czujesz, że zagroziłeś swojej edukacji lub pracy przez hazard?
 • Czy goniąc straty, kontynuujesz grę, gdy przegrywasz?
 • Czy po wygranej masz pragnienie wygrania jeszcze więcej?
 • Czy kiedykolwiek grasz do momentu, gdy całkowicie wydasz wszystkie pieniądze?
 • Czy kiedykolwiek kłamałeś, kradłeś lub pożyczałeś pieniądze na hazard?
 • Czy niechętnie wydajesz swoje pieniądze na coś innego?
 • Czy kiedykolwiek grasz dłużej lub częściej, niż planowałeś?
 • Czy kiedykolwiek grasz, aby uciec od negatywnych aspektów swojego życia?
 • Czy czujesz się przygnębiony lub myślisz o samobójstwie z powodu hazardu?
 • Czy kiedykolwiek sprzedałeś jakiekolwiek przedmioty, aby zdobyć pieniądze na hazard lub spłacenie długów hazardowych?

NARODOWY PROGRAM SAMOWYLACZENIA

Jakie są moje opcje dotyczące samowylaczenia?

Jeśli chcesz wykluczyć się z Shipley Estates Ltd (lub jakiegokolwiek innego operatora klubów bingo lub AGC na terenie kraju), zostaniesz automatycznie zapisany do krajowego programu.

Krajowy program samowylaczenia umożliwia klientowi samowylaczenie się z każdego klubu bingo w Wielkiej Brytanii za pomocą jednego wniosku. Oferujemy również tę możliwość w naszych Centrach Rozrywki dla Dorosłych. Prosimy zwrócić się do jednego z członków naszego zespołu o dalsze szczegóły dotyczące programu, w tym warunki i zasady.

Poproś jednego z naszych członków zespołu, który porozmawia z Tobą na temat samowylaczenia i omówi proces, wskazując, co jest zaangażowane i jak złożyć wniosek. Jeśli chcesz złożyć wniosek, będziemy potrzebować podstawowych informacji oraz zdjęcia i podpisu. Dołączając do programu, udzielasz zgody na udostępnienie Twojego samowylaczenia innym operatorom klubów bingo i AGC za pomocą bezpiecznej krajowej bazy danych.

Minimalny okres samowylaczenia, który możesz zażądać, wynosi sześć miesięcy, a Twoje wykluczenie automatycznie zostanie przedłużone o kolejne 6 miesięcy, po czym wygaśnie. Możesz ubiegać się o przywrócenie swoich praw w dowolnym momencie po zakończeniu okresu wykluczenia.

Główną odpowiedzialność ponosisz Ty, jednak kluby bingo i centra gier dla dorosłych (AGC), uczestniczące w programie, zrobią wszystko, co w ich mocy, aby Ci pomóc.

Nie ma możliwości samowylaczenia się tylko z Shipleys Bingo i AGC. Każdy klient chcący samowylaczyć się z jakiegokolwiek obiektu Shipley Estates Ltd (lub innego operatora) będzie musiał dołączyć do krajowego programu.

Zalecamy, abyś wykluczył się także z innych form hazardu, z których korzystasz lub które mogą Cię kusić do skorzystania, takich jak kasyna, zakłady bukmacherskie i strony hazardowe online.

CO ROBIĘ, JEŚLI MYŚLĘ, ŻE MAM PROBLEM?

Odzyskiwanie Kontroli…

Pierwszym krokiem w odzyskaniu kontroli jest być szczerym wobec siebie i zaakceptować, że może być problem.

Porozmawiaj w zaufaniu z Kierownikiem Dyżurnym w swoim lokalnym klubie bingo Shipleys lub AGC. Zrozumieją oni związane z tym kwestie i mogą udzielić Ci informacji lub skontaktować z wykwalifikowanymi doradcami. W alternatywie porozmawiaj z kimś innym, komu ufasz.

Praktyczne kroki, które pomogą Ci odzyskać kontrolę…

 • Przestań całkowicie uprawiać hazard, aby zerwać z nałogiem.
 • Poproś kogoś, komu ufasz, aby przez ustalony czas (np. trzy miesiące) zarządzał Twoimi pieniędzmi.
 • Zostaw kartę bankomatową, kartę debetową lub kredytową w domu i zabierz ze sobą tylko ograniczoną ilość gotówki.
 • Użyj kalendarza, aby zaznaczyć każdy dzień, w którym nie uprawiasz hazardu, aby zobaczyć postępy, jakie robisz.
 • Nagradzaj się po “bez-hazardowym” okresie, pozwól sobie na coś z oszczędzonych pieniędzy.
 • Jeśli wszystko inne zawiedzie – przestań uprawiać hazard. Złóż wniosek o samowylaczenie, rozmawiając z jednym z naszego zespołu i wyklucz się ze wszystkich klubów bingo i AGC w Twojej okolicy.

 

Pamiętaj – bierz to dzień po dniu… Bądź optymistyczny – możesz odzyskać kontrolę.

JAK MOGĘ UZYSKAĆ POMOC?

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, nie potrafi kontrolować swojego hazardu, poniższe organizacje są dostępne, aby pomóc:

Krajowa Infolinia ds. Hazardu: 0808 8020 133 Informacje, porady i terapia dla osób, ich rodzin i przyjaciół, którzy mają obawy związane z problemem hazardu. www.gamcare.org.uk

Gamblers Anonymous Samopomocowa grupa wspierająca kompulsywnych hazardzistów, chcących zająć się swoimi problemami hazardowymi. Ich siostrzana organizacja Gam Anon prowadzi grupy wsparcia dla partnerów/rodzin kompulsywnych hazardzistów. Spotkania odbywają się tygodniowo na terenie całego kraju. www.gamblersanonymous.org.uk

Stowarzyszenie Gordona Moody’ego Tel: 01384 241 292 Hostel zapewniający zakwaterowanie, terapię i rehabilitację dla kompulsywnych hazardzistów. www.gordonmoody.org.uk

Krajowa Linia Pomocy w Sprawach Długów Tel: 0808 808 4000 Porady i wsparcie w celu radzenia sobie z długami w sposób aktywny i świadomy. Samopomocowe zestawy są wysyłane bezpłatnie dla osób mających problemy z długami. www.nationaldebtline.org.uk